Pomorie

Pomorie

Jedná o město ležící na jihovýchodě Bulharska, mezi Burgasem a Slunečním pobřežím. Turisty od tohoto města odpuzuje většinou nepříjemně vypadající předměstí, avšak centrum města příjemě překvapí.

Pomorie – zajímavosti

Pomorie - oblíbené letovisko

Jedním z důvodů, proč je toto místo mezi turisty oblíbené, je to, že jsou zde velmi pěkné pláže. Pláže jsou navíc umístěny tak, že z centra města tam jste ani ne za minutu. Nevýhodou může být to, že je tu opravdu dost zalidněno, ale pokud hledáte oázu klidu, najdete ji na jižní části pláže. Vyzkoušet můžete i pláže na jihu letoviska, ale bohužel zde najdete jen oblázkové a voda tu není nejčistší.

Pomorie je skvělé pro cestování rodin s dětmi, které si mohou u moře hrát a najdou zde i vyžití v podobě animačních programů v hotelích. Rodiče tak nemusí vymýšlet na každý den program, aby se dítě zabavilo, ale mohou v klidu a pohodě relaxovat na pláži.

Z původního města se toho popravdě moc nezachovalo, protože město bylo zachváceno požárem. Budete si zde připadat, jako byste byly v krásnějším českém městě. Klady tohoto města spočívají v jeho živosti a kulturním vyžití. Stále slyšíte někde hrát živou hudbu, lákají vás obchody a pěkně vypadající restaurace.

Požár centra města však nezachvátil předměstí a tak se na předměstí a v části starého města dochovaly turistické památky. Mezi nejpopulárnější patří například klášter Sv. Jiří. Jedná se o překrásný komplex několika budov s nádvořím, ve kterých naleznete spoustu nádherných rostlin a hlavně klid k odpočinku, či relaxaci. Nepěkné je však i okolí města, na které má negativní vliv těžba mořské soli a také okolní průmyslová města.

Podívejte se také na další letoviska v Bulharsku, možná vás zaujmou Zlaté písky, Slunečné pobřežíPrimorskoBurgas, SinemorecVarna, Albena nebo Nesebar.

Dalšími užitečnými tipy, pokud rádi cestujete, mohou být články 3 nejzajímavější města, která navšívit a Nejlepší dovolená pro single ženy.

Pokud plánujete dovolenou v apartmánu, doporučujeme zainvestovat do mobilní klimatizace Olimpia Splendid. Zajistíte si tím, že i když bude v apartmánu rozbitá klimatizace, v klidu se v noci vyspíte.