Primorsko

Primorsko

Primorsko je malé městečko, které se velice rychle vypracovalo, a tak je momentálně nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším místem českých turistů v Bulharsku. Město sice není nijak nádherné a na předměstí převládají celkem nepříjemné zástavby, takže zde je málo zeleně.

Primorsko – zajímavosti

Primorsko

Nenáročným turistům však místo vyhovovat bude, a to zejména díky snadno dostupný a celkem dobře vypadajícím plážím. Celé město je v neustálem frmolu. Co je na tomto městečku nejzvláštnější, že nemá žádné centrum. Kdesi v městě je sice park s malým podiem pro živě hrající hudbu, ale to se dá za střed města považovat stěží. Kulturní vyžití je ve městě opravdu pestré. Konají se zde různé festivaly, akce a podobně.

Po celém městě se nacházejí prodejci a restaurace. Pokud jste ve městě ještě nebyly, ale navštívili jste již jiné části Bulharska, mohou vás překvapit vyšší ceny potravin a jídla vůbec.

Ceny zde byly přispůsobeny středovevropskému standardu, takže je tu na bulharské poměry celkem draho. U Primorska leží dvě nejvýznamnější pláže v okolí, jedna na severu a druhá na jihu. Tu severní odděluje od města betonová zeď a to z toho důvodu, aby se písek nesypal do ulic.

I když „betonová zeď“ zní hrozivě, nevypadá to tak zle, jak to zní. Jižní pláž je ovšem mnohem krásnější a celkem divočejší. Voda je na této pláži čistá a mělká, takže je vhodná pro rodiče s dětmi. Občerstvení je většinou přímo na pláži a to v barech nebo malých hospůdkách.

Co je příjemné, je taky teplota vody, ta je zde nejteplejší na celém pobřeží tohoto moře. Ve městě jsou na české turisty zvyklí, a tak se zde není problém domluvit na čemkoliv. O tomto městečku se také občas mluví jako o české kolonii v Bulharsku.

Lístky v restauracích jsou standardně v češtině. Pokud si nevíte rady, má zde sídlo i několik českých cestovek. Nedaleko se rozprostírá obrovský akvapark se spoustou atrakcí a různých tobogánů, celodenní vstupné vás tu vyjde na asi 350Kč.

Pro ty co vyhledávají přírodu, je zde jako stvořena nedaleká přirodní rezervace Ropotamo. V ní se nalézá stejnojmenná řeka, na které jsou podnikány vyjížďky. Je pravdou, že to nejhezčí neuvidíte, protože se jezdí po hlavním kanálu, který neposkytuje tolik divoké přírody. Na západě od Primorska v tamějších kopcích se také nalézá zbytek vojenského komplexu v podobě bunkrů a zákopů.

Přečtěte si také o dalších destinacích: Zlaté písky, Slunečné pobřeží, PomorieVarnaBurgas, Nesebar, SinemorecAlbena. Další skvělé tipy na dovolenou najdete zde.