Slunečné pobřeží

Slunečné pobřeží

Slunečné pobřeží je jedním z největších přímořských letovisek v Bulharsku. Nachází se zde stovky hotelů a obrovské množství restaurací. Lidé sem jezdí, jako kamkoliv jinam k moři, především kvůli nádherným plážím.

Slunečné pobřeží – co je dobré vědět

Slunečné pobřeží - největší letovisko v Bulharsku

Co zaujme ve městě na první pohled, je nesouladnost prostředí. Výstavba Slunečného pobřeží začala roku 1965 a zbytek se dostavil relativně nedávno. Takže jedna ulice má rozpadlé chodníky a stojí na nich budovy, připomínající naše socialistické paneláky a přejde do druhé, kde je perfektně nablýskaná dlažba s krásně upravenými hotely a restauracemi.

Slunečné pobřeží nabízí i skvělé jídlo

Co se týče jídla, určitě doporučujeme ochutnávat místní speciality. Pochutnat si na nich můžete v jedné z mnoha desítek restaurací, kde většinou najdete velmi příjemnou obsluhu.

Jako všude jinde v Bulharsku, je i toto město mírně zaostalé – např. parky vypadají, jako by se o ně nikdo dobrých 20 let nestaral. Výhodou místa je, že hotely jsou stavěny tak, aby zde měl zákazník spoustu prostředků zábavy. Každý hotel má nějakou tu diskotéku, bar, bazén nebo hernu. Ubytování je zde dražší než v jiných lokacích, avšak poskytuje mnohem větší komfort a kvalitu. Mimo klasických hotelů najdete v letovisku i krásné menší vily, penziony a apartmány.

Slunečné pobřeží nabízí i široké sportovní vyžití. Můžete si zde zahrát bowling, tenis, zajít na minigolf a vyžití tu najdou i ti nejmenší na dětských hřištích. Co se týče vybavenosti, najdete tu také vše, co budete potřebovat, od bankomatu až po lékarnu.

A co pláže a příroda?

Pláže jsou tu upravované a bývá na nich většinou lidnato. Náročnějším turistům, kteří hledají procházky a toulky přírodou se toto místo moc zamlouvat nebude. Park, jako v letovisku Zlaté písky, tu nenajdete. Naopak, jako většina přímořských letovisek, leží celé město v rovině a ze všech stran ho obklopují suchá a vyprahlá pole. Ovšem těm, co chtějí dovolenou strávit koupáním v moři a ochutnáváním zdejších specialit, se bude místo určitě zamlouvat.

Stále si nejste jisti, kam se na dovolenou vydat? Podívejte se na další Bulharská letoviska: Zlaté písky, PrimorskoPomorieVarnaBurgas, NesebarAlbena nebo Sinemorec. Pokud byste raději do úplně jiné destinace, podívejte se na článek 4 tipy kam na dovolenou k moři nebo o dovolené na ostrově Santorini.