Zlaté písky

Zlaté písky

Komplex hotelů, budov, barů, restaurací a parků u 4km dlouhé pláže, které se nachází zhruba 25 kilometrů severně od Varny, třetího největšího města v Bulharsku. Celé město je moderně vybavené a je to žhavý tip na dovolenou u moře. Zlaté písky je název podle písku na zdejších plážích, který je opravdu jemně zlatavý, Zlaté písky jsou proto nazývány perlou Černého moře. Na své si tu přijdou i lidé, kteří si na dovolené rádi povyrazí, v letovisku to žije i v noci.

Letovisko Zlaté písky

Letovisko Zlaté písky v Bulharsku

Celé středisko se však hodnotí jako středně až hodně drahé a proto, pokud si budete chtít užít dovolenou právě zde, budete se muset, lajcky řečeno, praštit přes kapsu. Na druhou stranu se praštíte přes kapsu jen, co se Bulharska týče, obecně vás dovolená v letovisku Zlaté písky vyjde podobně, jako kdekoliv jinde mimo Bulharsko.

Ubytování a pláže

Ubytování zde nikde neseženete levnější než 600kč za noc, což je na bulharské poměry víc než dost a přitom toho hotelové služby nenabízejí víc než v hotelých kdekoliv jinde. Podél pláže se rozprostírá silnice, kam nesmějí žádná auta. Cestu obklopují stánky se zbožím pro turisty, restaurace ( v tomto případě většinou předražené), či nafukovací atrakce pro malé děti.

Pláže jsou zde luxusní, avšak za vše si musíte připlácet. Platí se zde za vstup, za použití wc, za sprchy, dá se říct za všechno, co k plážím patří. Pláže jsou díky tomu né tolik zalidněné jako jinde a koupaní je proto větším zážitkem.

Celé letovisko obklopuje stejnojmenný národní park, který je jako stvořený pro večerní procházky. Jedná se o zajímavé lesy které nesou název Hanučské. Pokud si chcete odpočinout od pláží a projít v klidném prosředí, je to pro vás pravé místo. Uprostřed lesa se nachází pramen, který se jmenuje Fontána sedmipočetníků.

Zaujali vás Zlaté písky jako možné destinace pro vaši letní dovolenou? Pokud byste raději něco jiného, podívejte se na další letoviska: VarnaBurgas, Nesebar, SinemorecAlbenaPrimorsko, Pomorie, Slunečné pobřeží